Wybierz rodzaj realizacji:

Wentylacje Klimatyzacje Ogrzewanie Izolacje techniczne Dla domu Dla przemysłu

Klimatyzacja domowa oraz przemysłowa Oława

Lata z roku na rok stają się co raz bardziej gorące. W całej Polsce, także we Wrocławiu, Oławie i okolicach dostrzega się, że fale upałów są co raz dłuższe, a maksymalne temperatury co raz wyższe. W okresach podwyższonej temperatury budynki stopniowo nagrzewają się do tego stopnia, że praktycznie niemożliwe się komfortowe przebywanie w nich – pracowanie, a nawet odpoczywanie. Dlatego co raz więcej osób z województwa dolnośląskiego decyzuje się na montaż instalacji klimatyzacji. Jeśli zastanawiają się Państwo nad montażem instalacji klimatyzacji w swoim mieszkaniu lub firmie, serdeczie zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy. Od lat specjalizujemy się w doborze profesjonalnych optymalnych rozwiązań z zakresu klimatyzacji oraz wentylacji.

Klimatyzacja – dla wydajnej pracy i komfortowego wypoczynku

Sprawnie funkcjonujący klimatyzator pozwala na szybkie schłodzenie powietrza w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Zakłada się, że optymalna temperatura do pracy w biurze oscyluje w granicach od 20 do 25 stopni Celcjusza. Natomiast w pomieszczeniu, w którym śpimy temperautra powietrza nie powinna być większa niż 20 stopni. Oczywiście w okresach intensywnych letnich upałów utrzymanie takich temperatur w mieszkaniu lub biurze bez klimatyzatora jest praktycznie niemożliwe. Zajmujemy się odpowiednim doborem urządzeń do budynków o rozmaitych przeznaczeniu.

 

Projektujemy i montujemy:

 

Czym powinna charakteryzować się klimatyzacja w mieszkaniu?

Oczywiście zamontowana klimatyzacja powinna być w stanie dość szybko zrealizować schłodzenie powietrza do zadanej temperatury. Jednym z parametrów, na który warto zwracać uwagę podczas wyboru klimatyzatora jest także głośność pracy, głośno pracująca instalacja może niestety mocno przeszkadzać – szczególnie osobom mającym bardzo wrażliwy słuch. Bardzo ciekawą funkcjonalnością występującą w większości modeli klimatyzatorów jest możliwość podgrzewania powietrza. Dzięki temu, urządzenie to możemy wykorzystywać nie tylko w okresie letnich upałów, ale także w razie potrzeby natychmiastowego podgrzania powietrza w mieszkaniu.

Zastanawiając się nad montażem klimatyzacji w bloku mieszkalnym warto wiedzieć, że nie każda administracja czy wspólnota mieszkaniowa pozwala aby bez konsultacji zamontować na zewnętrznej elewacji jednostkę zewnętrzną klimatyzacji. Zatem przed rozpoczęciem realizacji inwestycji warto upewnić się, czy taka klimatyzacja nikomu nie będzie przeszkadzała.