Wentylacja Wrocław - montaż, czyszczenie i serwis

Prowadzimy bezpłatne doradztwo w doborze urządzeń i prowadzeniu tras tak aby jak najmniej ingerować w ostateczny wygląd wnętrz i zapewnić jednocześnie wymaganą funkcjonalność wentylacji w domu lub mieszkaniu. Dobieramy typ wentylacji najlepszy do danego budynku. Koordynujemy również inne branże, sanitarne i elektryczne z wykonywaną przez nas rekuperacją. Na koniec dostarczamy protokół z pomiarów i regulacji wentylacji.Dlaczego Thermotronic?


 

Doświadczona i zgrana brygada

 

Powiadomienia SMS o zbliżającym się SERWISIE

 

Bezpłatna wycena i doradztwo

 

Wielu zadowolonych klientów Z WROCŁAWIA I OKOLIC

Wykonujemy

  • Bezpłatna wycena, dobór i doradztwo
  • Koordynacja z pozostałymi branżami
  • Pomiary i regulacja
  • Szkolenie

Realizacje

W ciągu ostatnich lat zrealizowaliśmy wiele inwestycji na terenie całej Polski. Poniżej kilka przykładów.

WSZYSTKIE REALIZACJE

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Napisz do nas lub zadzwoń.

Napisz do nas

Montaż wentylacji Wrocław

Montaż systemu wentylacyjnego nie wydaje się być trudny, jednak lepiej nie robić tego na własną rękę. Najrozsądniej będzie powierzyć wykonanie tego zadania specjalistom, ponieważ samodzielnie nie można będzie jej prawidłowo wyregulować. Zapraszamy do skorzystania z usług firmy Thermotronic. Oferujemy także bezpłatną wycenę, dobór odpowiedniej wentylacji i doradztwo. Instalację wentylacji warto przemyśleć już w momencie projektowania domu. Wówczas jest szansa na wcześniejsze przygotowanie otworów do przeprowadzenia kanałów wentylacyjnych w ścianach czy stropach. Zmniejszy to koszty wykonania i usprawni montaż. Planując montaż systemu wentylacji trzeba wziąć pod uwagę liczbę domowników, rodzaj pomieszczeń znajdujących się w domu oraz kubaturę budynku. Na tej podstawie tworzy się bilans powietrza, który umożliwia obliczenie ile powietrza musi być dostarczane do pokoi, a ile należy doprowadzić, ale również odprowadzić z pomieszczeń określanych jako “brudne” (kuchnia, toaleta, łazienka). Objętość usuwanego powietrza powinna równać się objętości napływającego.

Jakie systemy wentylacyjne?

Sprawnie funkcjonujący system wentylacyjny to konieczność, jednak dobrze wiedzieć, jakie rodzaje systemów są do wyboru. Wyróżnia się m.in wentylację grawitacyjną (polega ona na usuwaniu zużytego powietrza przez kominy wentylacyjne) Niestety, w przypadku tego rodzaju systemu wentylacji, mamy znikomy wpływ na intensywność jego pracy, a proces wymiany powietrza jest niestabilny. Kolejnym typem jest wentylacja mechaniczna (wywiewna, nawiewna oraz nawiewno-wywiewna) wymaga podłączenia zasilania energią elektryczną. Wymienić należy też wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperacja). W tym systemie następuje wymiana powietrza przez pozbywanie się powietrze zużytego i nawiewanie powietrza świeżego, przefiltrowanego. Dodatkowo, odzysk ciepła ze zużytego powietrza sprawia, że stratę ciepła z budynku redukuje się do minimum. Wybierając usługi naszej firmy, mają Państwo pewność, że dopasujemy typ wentylacji najlepszy do danego budynku. Prowadzimy także bezpłatne doradztwo w zakresie doboru urządzeń i prowadzeniu tras w taki sposób, aby jak najmniej ingerować w ostateczny wygląd wnętrz zapewniając pełną funkcjonalność wentylacji.

 

Czyszczenie oraz serwis wentylacji Wrocław

Czystość instalacji, przewodów i kanałów wentylacji domowej to wymóg prawa budowlanego. Według przepisów instalacje muszą być poddawane okresowej kontroli nie rzadziej niż raz w roku. Elementy składowe sieci przewodów powinny być montowane w sposób, który umożliwia demontaż w celu czyszczenia systemu wentylacji. Jeśli jest to niemożliwe - konieczna jest instalacja elementów rewizyjnych, które umożliwią dostęp do kanałów wentylacji. To, jak szybko i w jakim stopniu systemy wentylacyjne ulegają zabrudzeniu zależy od kilku istotnych czynników: jakości użytych w nich filtrów, rodzaju budynku, a także sposobu wymiany powietrza. Aby zadbać o najwyższą jakość powietrza i samopoczucie naszych domowników, trzeba pilnować higieny przewodów wentylacyjnych i systematycznych przeglądów instalacji. Wykonujemy pełne pomiary, prawidłową regulację systemu, a także przeprowadzamy szkolenia dotyczące użytkowania i konserwacji urządzeń. Do naszych klientów wysyłamy powiadomienia sms, przypominające o zbliżającym się serwisie wentylacji.