Co oferujemy?

Zajmujemy się wszystkimi typami klimatyzacji. Od pojedynczych splitów, poprzez systemy multi oraz VRF. Jesteśmy serwisem fabrycznym systemów klimatyzacji Samsung. Montujemy również urządzenia innych wiodących producentów takich jak: Mitsubishi Electric, Fujitsu, LG oraz tańszych odpowiedników tych firm. Prowadzimy serwis urządzeń oraz utrzymanie w obiektach „wrażliwych”, tj. marketach, zakładach przemysłowych.Dlaczego Thermotronic?


 

Doświadczona kadra

 

Referencyjne instalacje

 

Wsparcie projektowe

 

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Wykonujemy

  • Montaż instalacji freonowej
  • Montaż urządzeń
  • Próby ciśnieniowe instalacji
  • Uzupełnienie układu czynnikiem
  • Uruchomienie systemu
  • Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Realizacje

W ciągu ostatnich lat zrealizowaliśmy wiele inwestycji na terenie całej Polski. Poniżej kilka przykładów.

WSZYSTKIE REALIZACJE

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Napisz do nas lub zadzwoń.

Napisz do nas

Klimatyzacja przemysłowa Wrocław - dlaczego potrzebna?

W czasie licznych procesów produkcyjnych w każdym dziale przemysłowym wytwarzają się duże ilości ciepła. Konieczne jest więc stworzenie optymalnych warunków do pracy, ale także utrzymanie temperatury i wilgotności określonej w wymogach technologicznych. Wszystko to umożliwia profesjonalna klimatyzacja przemysłowa. Temperatura, która panuje w zakładzie przemysłowym jest nie tylko ważnym warunkiem, który wpływa na zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Pracodawca musi zapewnić swojej kadrze warunki tzw. komfortu cieplnego. Odczucia termiczne mocno wpływają na samopoczucie człowieka. Najczęściej także określony poziom temperatury oraz wilgotności powietrza jest wymogiem podczas produkcji bardzo wielu wyrobów spożywczych, elektronicznych czy też papierniczych. To główne zadanie montowanych przez nas klimatyzatorów. Oprócz utrzymania optymalnej temperatury ważna jest oczywiście także dobra wentylacja pomieszczeń. Jest to kluczowa kwestia ze względów ekonomicznych oraz z punktu widzenia bezpieczeństwa. Jeśli nie dopilnuje się któregoś z czynników, konsekwencje wpłyną negatywnie zarówno na wydajność pracowników, jak i maszyn znajdujących się na terenie fabryki.

Rodzaje klimatyzacji przemysłowych

Nasza firma specjalizuje się w montażu wszystkich typów klimatyzacji przemysłowych. Instalujemy pojedyncze splity, ale również systemy multi-split oraz klimatyzatory VRF. Prowadzimy również serwis fabryczny systemów klimatyzacji przemysłowych Samsung. W historii naszych realizacji znajdują się montaże urządzeń LG, Fujitsu czy też Mitsubishi Electric. Klimatyzatory typu split dobrze spełniają swoją rolę w niedużych przestrzeniach. Ten rodzaj klimatyzacji składa się z dwóch modułów (jednostki wewnętrznej i zewnętrznej). Jednostki są połączone elektryczną i rurową instalacją. Urządzenie multi-split jest zbudowane z nie więcej niż pięciu modułów. Doskonale sprawdza się on w dużych pomieszczeniach, jest też w stanie schłodzić kilka mniejszych pomieszczeń. Klimatyzatory split oraz multi-split można montować m.in. do ściany, sufitu, kasetonów, a także we wnękach. System VRF charakteryzuje się największą liczbą modułów. Aż 64 jednostki wewnętrzne mogą zostać podłączone do 3 jednostek zewnętrznych. Tak rozbudowana klimatyzacja ma możliwość klimatyzowania całego budynku.

Jak przebiega montaż instalacji dla przemysłu

Prawidłowo wykonany montaż klimatyzacji przemysłowej gwarantuje wydajne funkcjonowanie całej instalacji. Jednostka zewnętrzna (tzw. skraplacz) i jednostka wewnętrzna (parownik) będące elementami każdego klimatyzatora typu split, są ze sobą połączone przewodem freonowym i kablami elektrycznymi. Zanim przystąpi się do montażu jednostki wewnętrznej, konieczne będzie użycie wiertarki z otwornicą. Trzeba wywiercić na wybranej ścianie otwór o średnicy ok. 5-6 cm. Przez wlot, poza budynek wyprowadzane są kable elektryczne i rury. Następnie należy podłączyć kabel i przewód do jednostki. Aby umożliwić wyprowadzenie kabli na zewnątrz przez wywiercony otwór, należy przejść do kolejnego etapu instalacji klimatyzacji przemysłowej. Polega on na połączeniu ze sobą przewodów i rurki do skroplin za pomocą taśmy izolacyjnej. Zewnętrzną jednostkę klimatyzacji instaluje się poza obiektem przemysłowym. Najczęściej na dachu lub elewacji. Wszystko zależy od specyfiki budynku. Montaż rozbudowanej klimatyzacji VRF, ze względu na duży rozmiar jednostki zewnętrznej jest bardziej skomplikowany. Jeśli ma być montowany na dachu budynku przemysłowego, dobrze jest wynająć podnośnik koszowy.