Klimatyzacja domowa Wrocław i okolice

Prowadzimy montaż klimatyzacji w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, małych zakładach oraz firmach. Zrealizowaliśmy już wiele mniejszych i większych inwestycji na terenie Wrocławia i okolic. Podstawowym zadaniem klimatyzacji jest zapewnienie chłodu ale w wielu przypadkach jest również wygodnym źródłem ciepła. Jesteśmy serwisem fabrycznym urządzeń firmy Samsung. Montujemy również urządzenia innych wiodących firm oraz ich tańszych zamienników.Dlaczego Thermotronic?


 

BEZPŁATNA WYCENA i DORADZTWO

 

WSPARCIE PROJEKTOWE

 

Przypomnienia SMS o zbliżającym się serwisie

 

SERWIS gwarancyjny i pogwarancyjny

Wykonujemy

  • Bezpłatna wycena i doradztwo
  • Montaż samych instalacji freonowych – przygotowanie do późniejszego montażu urządzeń
  • Montaż układów split i multisplit
  • Szkolenie i obsługa

Realizacje

W ciągu ostatnich lat zrealizowaliśmy wiele inwestycji na terenie całej Polski. Poniżej kilka przykładów.

WSZYSTKIE REALIZACJE

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Napisz do nas lub zadzwoń.

Napisz do nas

Klimatyzacja do mieszkania we Wrocławiu

Klimatyzacja w mieszkaniu musi charakteryzować się cichą pracą, być energooszczędna, a przede wszystkim zapewniać domownikom nawiew ogrzanego lub chłodnego powietrza. Dzięki temu w upalnym okresie letnim, możemy cieszyć się komfortem chłodzenia we własnym mieszkaniu, a w zimie zapewnić sobie dodatkowe źródło ciepła. Jeśli chodzi o typ systemu klimatyzacji do mieszkania, najprostszym rozwiązaniem będzie ścienny split. Jednostkę wewnętrzną należy umieścić blisko sufitu na krótkiej ścianie. Najlepiej takiej, która znajduje się blisko balkonu. Na zewnątrz będzie trzeba umieścić skraplacz czyli jednostkę zewnętrzną. Dobrze, aby odległość między jednostkami ze względu na łączące je przewody, była jak najmniejsza. Możliwości wrocławskich mieszkań są różne, jednak zwykle udaje się bez większych przeszkód ulokować zewnętrzną jednostkę na balustradzie, ścianie zewnętrznej lub podłodze balkonu. W ostatnim przypadku jednostkę mocuje się na antywibracyjnych nóżkach. Czasem montaż wykonuje się też na dachu lub w piwnicy.

Czyszczenie i serwis klimatyzacji domowej

Klimatyzacja domowa ma zapewnić dopływ świeżego powietrza o temperaturze umożliwiającej komfortowe funkcjonowanie domowników. Aby system klimatyzacji domowej w pełni spełniał swoje przeznaczenie - musi sprawnie funkcjonować. Z tego względu czyszczenie i serwis klimatyzacji jest tak ważne. Nie można zapominać o przeglądach technicznych, regularnym czyszczeniu, odgrzybianiu oraz cyklicznym uzupełnianiu czynnika chłodzącego. W Thermotronic przypomnienia o zbliżającym się serwisie wysyłamy do naszych klientów smsowo. Pamiętajmy, że test hermetyczności systemu klimatyzacji oraz uprawnienia do napełniania go czynnikiem mają tylko przeszkoleni w tym zakresie fachowcy. To oni są w stanie przeprowadzić odpowiedni przegląd obudowy urządzenia, a także dokonać pomiarów. Czasem konieczna jest wymiana filtrów, podzespołów czy elementów, które uległy zużyciu, awarii lub uszkodzeniu. Dezynfekcję urządzeń wewnętrznych należy przeprowadzać dwa razy w roku, aby zlikwidować gromadzące się w nich bakterie i drobnoustroje. Do tego celu zaleca się używać wyłącznie atestowanych środków chemicznych.

Klimatyzacja domowa - jak przebiega montaż

Poprawnie przeprowadzony montaż klimatyzacji w domu czy mieszkaniu zapewnia prawidłowe działanie całej instalacji przez długi czas. Montaż powinno się zlecić specjalistom. Zgłoś się do nas po darmową wycenę i doradztwo w zakresie montażu klimatyzacji w domach i mieszkaniach. Gdy już wybierzemy ścianę, na której ma zostać zainstalowana jednostka wewnętrzna - będzie konieczne wywiercenie w niej otworu. Przez niego doprowadzona będzie instalacja freonowa. Jednostkę wewnętrzną (skraplacz) najlepiej więc umieścić możliwie najbliżej agregatu zewnętrznego. Urządzenie wewnętrzne dobrze jest umieścić na krótszej ścianie i blisko sufitu. Zapewni to lepszą cyrkulację powietrza w pokoju. Jednostkę zewnętrzną należy umieścić w niezbyt nasłonecznionym miejscu. Biorąc pod uwagę, że podczas pracy tej jednostki (tzw. skraplacza) słyszalny jest szum, lepiej ulokować ją poza swoją przestrzenią mieszkalną, ale też możliwie jak najdalej od okien sąsiadów. Gdy umieszczamy jednostkę zewnętrzną balkonie, najczęściej niepotrzebna jest zgoda spółdzielni mieszkaniowej.