Wykonujemy kompletny dobór systemu grzewczego wraz z darmową wyceną. Dobieramy źródło ciepła, odbiorniki ciepła, regulatory najlepsze dla danego budynku . Wykonujemy przyłącza gazowe i instalacje gazowe dla kotłów gazowych. Wykonujemy odwierty dla pomp ciepła. Na koniec wyregulujemy i przypomnimy SMS o zbliżającym się serwisie.
W ciągu ostatnich lat zrealizowaliśmy wiele inwestycji na terenie całej Polski. Poniżej kilka przykładów.
Czy wiesz, że Idea centralnego ogrzewania znana była już w antycznych czasach? Pierwsze wzmianki o tym, że w rzymskich domostwach ogrzewano pomieszczenia inaczej niż tylko rozpalonym w centralnym punkcie paleniskiem pojawiają się już w II w. n.e. Od bardzo dawna człowiek dążył do jednoczesnego ocieplenia przestrzeni, w której przebywa na co dzień z jednego (umiejscowionego poza tymi pomieszczeniami) źródła ciepła. We współczesnych czasach najczęściej takim źródłem jest pomieszczenie gospodarcze zwane kotłownią. Stąd ma miejsce regulowane rozprowadzanie ciepła po całym domu lub też wybranej jego części. Na instalacje CO składa się więc źródło ciepła (piec lub tzw. kocioł CO), system dystrybucji ciepła oraz elementy, które przekazują ciepło do pomieszczeń.
Jako paliwa używa się np. węgla kamiennego, gazu ziemnego, biogazu, ropy naftowej czy oleju opałowego. Jest również możliwość zasilania centralnego ogrzewania energią elektryczną z użyciem pieca akumulacyjnego.
System rozprowadzania ciepła działa z wykorzystaniem kanałów powietrznych (gdy przekaźnikiem ciepła jest powietrze) lub rur, gdy do ogrzewania wykorzystuje się wodę. Kanały poprowadzone przez dom łączą się z piecem tworząc instalację centralnego ogrzewania. Ostatnia część to elementy takie jak kratki grzewcze, z których ciepłe powietrze dostaje się do pokoi czy grzejniki.
Niektórzy decydują się na centralne ogrzewanie bez grzejników. Popularnym rozwiązaniem instalacji centralnego ogrzewania we Wrocławiu jest ogrzewanie kominkowe z rozprowadzeniem gorącego powietrza, ogrzewanie podłogowe, a czasem także ciepła ściana.
W przypadku ogrzewania kominkowego wykorzystuje się obieg grawitacyjny (dobrze sprawdzający w niedużych domach jednorodzinnych) oraz obieg wymuszony (bardziej efektywny w domach o większym metrażu). Podłogówkę najczęściej stosuje się w łazience. Przyjemnie jest stawać po kąpieli bosymi stopami na ciepłych płytkach. Jednak ogrzewanie podłogowe wykonuje się też w innych pomieszczeniach, niektórzy decydują się na zastosowanie tego rozwiązania w całym mieszkaniu. Do wyboru jest w tym przypadku ogrzewanie wodne lub elektryczne. Ciepła ściana to z kolei podtynkowy grzejnik czerpiący wodę z centralnego ogrzewania. Dodatkowy plus to ochrona ściany przed grzybem i wilgocią.
Można wyszczególnić kilka rodzajów centralnego ogrzewania. Cena, rodzaj budynku i potrzeby domowników to czynniki, które decydują o tym, który typ CO zostanie ostatecznie wybrany do naszego mieszkania czy domu. Ogrzewanie, w którym za przepływ wody odpowiedzialna jest siła grawitacji, nazywamy ogrzewaniem grawitacyjnym. Wprawdzie w przypadku tego rodzaju centralnego ogrzewania nie potrzeba zasilania energią elektryczną, ale sam koszt instalacji jest wysoki. Model instalacji centralnego ogrzewania z pompą cieszy się o wiele większą popularnością. Prawidłowo dopasowana pompa obiegowa odpowiada za cyrkulację wody w domu. Jej zadaniem jest również pokonywanie kolejnych pięter budynku. Dzięki pompom obiegowym, możliwe jest doprowadzenie ogrzewania do grzejników czy instalacji ogrzewania podłogowego. Zanim zdecydujemy się na odpowiednie rozwiązanie, warto zastanowić się m.in. jak wiele czasu spędzamy w domu. Oferujemy profesjonalny dobór systemu grzewczego i darmową wycenę. Pomożemy wybrać źródło ciepła, odbiorniki ciepła oraz regulatory najlepsze dla konkretnego budynku. Wszystko dla komfortu domowników.